Taniec towarzyski cieszy się obecnie dużą popularnością. Notowany w Polsce wzrost zaintersowania w ostatnich miesiącach wynika głównie z popularności tanecznych programów telewizyjnych. Lubimy podziwiać tych, którzy go tańczą, choć sami rzadko się na niego decydujemy. Swoją popularność zawdzięcza Vernonowi i Irene Castle, którzy na początku XXw. swoją pasją zaczęli zarażać innych. Kiedy i jak postawiono ten pierwszy, najważniejszy krok?

Taniec Towarzyski początkowo nie był to formą rozrywki dostępna dla wszystkich, lecz jedynie dla klas uprzywilejowanych. Inspiracje czerpano zarówno z tańców salonowych, jak i zabaw ludowych, które ostatecznie pozostawiono klasom niższym.
Ze względu na różnorodność kulturową oraz tradycje i lokalne zabawy, wykształciło się wiele stylów różniących się od siebie sposobem wyprowadzania ruchów, strojami, muzyką i charakterem.

kurs tanca
kurs tanca

Niezależnie czy zdecydujemy się na klasyczny walc angielski, ekspresyjne tango i pasodoble, pełną namiętności rumbę czy szybką i energiczną sambę - zawsze dokonamy właściwego wyboru! Poza ogromną przyjemnością i poprawą nastroju, taniec wpłynie zbawiennie na naszą samoocenę i zredukuje każdy stres.
Czujecie, że brakuje Wam czegoś do szczęścia? Taniec towarzyski zwiększa produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia! Taniec to idealny sposób na zdrowsze i szczęśliwsze życie oraz doskonałe remedium na jesienno-zimowe smutki!
Czy taniec towarzyski ma jakieś wady? Tak: uzależnia! Ale takich uzależnień nie musimy się wystrzegać!

Kurs Tańca w Poezji ma charakter zajęć grupowych. Odbywają się one cyklicznie, raz w tygodniu. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych lekcji indywidualnych.